Legendarny Schabowy za 28 zł w zestawie

Obiady Nr 1 w Zakopanem
wg. Opinii w Google (500+)

Wpisujesz w wyszukiwarkę: karczmy w Zakopanem — szukając najlepszej miejscówki na Krupówkach. Chcesz zjeść przepyszne regionalne danie i poczuć się jak położonym w górach schronisku?

Nie musisz dalej scrollować! Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy miejsce z góralską duszą i najlepszymi górskimi daniami.

Podhale od wieków zachwyca turystów pięknymi widokami i smacznym tradycyjnym jedzeniem.  Reklamy kuszą: Najlepsza restauracja Krupówki! Karczmy w Zakopanem — tanio i smacznie! Jak  w tym gąszczu różnych propozycji znaleźć  lokal ze świetną kuchnią i góralskim klimatem? 

Kuchnia góralska to przede wszystkim obiady pełne smaków i aromatów. Bez wątpienia w menu każdej dobrej karczmy na Podhalu znajdują się dania z kapusty, ziemniaków, zbóż, jagnięciny i baraniny oraz serów owczych. Choć lista produktów nie jest długa to właśnie z niej szefowie kuchni potrafią wyczarować najlepsze góralskie potrawy, które zachwycają smakoszy.  Czy dania  w górach są wyszukane? Zdecydowanie nie, ale obłędnie smaczne i z pewnością kaloryczne. Dlaczego? Wiadomo w górach zawsze potrzeba więcej energii!

Prawie zawsze: moskole i  prawdziwy oscypek

 W zestawieniu 5 najpopularniejszych góralskich potraw znajdziesz: 

  1. Podhalańską kwaśnicę — zupę z kiszonej kapusty, która jak podkreślał ks. Józef Tischer  „krzywi gębę a prostuje rozum”
  2. Bryjkę — zastanawiasz się co na śniadanie? W górach oczywiście gęsta zupa z mąki razowej. O której górale śpiewają: „Kie se bryjki poje, popije zyntycy,
    do roboty krzepki i figlów mu sie kce”.
  3. Żurek — gęsta, aromatyczna, lekko kwaskowata zupa uwielbiana jest przez górali
  4. Placek po węgiersku/ zbójnicku — chrupiące danie z aromatycznym gulaszem z jagnięciny
  5. Moskole — najlepsze na świecie placki od wieków królujące w kuchni podhalańskiej

Czy warto ich spróbować? Koniecznie, by poczuć smak najlepszej góralskiej kuchni — prostej i przepysznej!

Dla tych, co kochają góry … i najlepsze karczmy w Zakopanem

Dobrze wiemy, że różne historie, legendy i opowieści, które przeplatają się ze sobą, tworząc wyjątkowy klimat miejsca — restauracji.

To ludzie pełni pasji, otwarci na zmiany i odważne decyzje jednocześnie zabiegający o podtrzymywanie tradycji dla następnych pokoleń sprawili, że powstało Schronisko Krupówki. Miejsce, w którym możesz zjeść najlepsze góralskie dania i bez konieczności zdobywania kolejnych wymagających szczytów w Tatrach poczuć się jak w górskim schronisku. 

Z przyczyn technicznych
Schronisko Krupówki NIECZYNNE
Zamknięte do odwołania!