Legendarny Schabowy za 28 zł w zestawie

Obiady Nr 1 w Zakopanem
wg. Opinii w Google (500+)

Pstrąg górski Krupówki: miejsce dla smakoszy

Pstrąg górski Krupówki 

Chcesz spróbować najlepszego pstrąga górskiego w Zakopanem? Odwiedź Schronisko Krupówki. Pstrąg to jedna z najsmaczniejszych i najzdrowszych ryb, którą można zjeść w górach.  Bogata w białko, kwasy omega-3 i witaminy to świetna alternatywa nie tylko dla osób, które nie jedzą mięsa.  

Pstrąg na Krupówkach 

Schronisko Krupówki serwuje pstrąga z jedynej w Polsce górskiej hodowli ryb łososiowatych ( 1002 m n.p.m. ) usytuowanej na źródłach Dunajca. Dzięki tej lokalizacji ryby mają wyjątkowy smak i jakość.

Czy wiesz, że pstrąg górski to rodzaj pstrąga potokowego, który żyje w czystych i zimnych wodach. To ryba, która jest bardzo wrażliwy na zmiany środowiska i zanieczyszczenie wody, dlatego jest uważana za wskaźnik jej jakości.

Hodowla, z której pochodzą ryby podawane gościom w Schronisku Krupówki znajduje się na 1002 m n.p.m. w przepięknej okolicy w Zakopanem.  Pstrągi z tego miejsca hodowane są w warunkach zbliżonych do naturalnych, stąd ich wyjątkowy i niepowtarzalny smak.

Pstrąg górski to ryba, która od wieków była ceniona przez mieszkańców gór i turystów. Nic dziwnego, że tak chętnie zamawiana jest przez klientów w restauracjach w Zakopanem.  Kucharze zazwyczaj przyrządzają pstrąga górskiego na maśle z dodatkiem czosnku, soli i pieprzu. 

Gdzie zjeść dobrego pstrąga w Zakopanem?

Smażony pstrąg w Schronisku Krupówki ma chrupiącą skórkę i soczyste oraz delikatne mięso. To prawdziwy rarytas dla miłośników ryb.

Jeśli zatem pstrąg górski to oczywiście w Schronisku. Nasze bistro to idealne miejsce na smaczny obiad lub przepyszną kolację. 

Z przyczyn technicznych
Schronisko Krupówki NIECZYNNE
Zamknięte do odwołania!